نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ

برای تعمیر تلویزیون خود با شماره نمایندگی 66382329-66863221  تماس حاصل فرمایید

در صورت ثبت سفارش به صورت آنلاین از تخفیف 15 درصدی بهرمند گردید.

ظاهر شدن نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ و طریقه تعمیر آن

ظاهر شدن نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ چیست

یکی از مشکلاتی که در تعمیرات تلویزیون سامسونگ زیاد است ایجاد نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ می باشد. معمولا دلیل تمام مشکلات تصویری تلویزیون ها به احتمال زیاد از خرابی بک لایت تلویزیون می باشد.

برای توضیح بیشتر در مورد بک لایت و روش کار آن اینجا کلید کنید.

در بخش بک لایت تلویزیون های ال ای دی نور توسط لامپ های ال ای دی تولید می شود. ویژگی نور این لامپ ها زنده بودن، متمرکزبودن و تابش مستقیم آن می باشد در حالی که ما در تلویزیون های ال ای دی به نور یک نواخت ملایم در کا سطح تلویزیون نیاز داریم تا تصویر چشم نواز و خنثا باشد.

بنابر این برای پخش کردن نور لامپ های ال ای دی از منشور های با فاصله کم از این لامپ های ال ای دی استفاده می شود تا نور مستقیم تولید شده توسط این لامپ ها به وسیله منشور ها در محیط اطراف پخش شود بنابر این تصویر به صورت یکدست و ملایم بر صفحه تلویزیون نمایش داده می شود.

این منشور ها که نوع و جنس آنها در مدل های مختلف و با توجه به نوع و ساختار صفحات پولاریزه متفاوت است. به وسیله چسب خاص حرارتی در محل خود با فاصله کمی از لامپ های ال ای دی چسبیده می شود.

در مرحله بعدی پردازش نور، صفحات پولاریزه باعث پخش و یک نواختی نور سفید در تمام سطح پنل می شوند.

به مرور زمان و با کارکرده تلویزیون در ساعات طولانی بر اثر روشن ماندن طولانی لامپ ها و گرمای ایجاد شده توسط لامپ ها کم کم چسب ها کیفیت خود را از دست می دهند و منشور ها کم کم از محل خود جدا می شوند. بنابراین با توجه به خاصیت لامپ های ال ای دی، نور این لامپ ها به صورت مستقیم و متمرکز به صفحات پولاریزه و دیفیوزر تلویزیون می تابند و همین امر باعث ظاهر شدن نقاط نورانی و لکه های سفید یا هاله سفید در تصویر تلویزیون می شود.

دربخش بک لایت فاصله ها بسیار مهم هستند از جمله فاصله بین منشور ها با لامپ های ال ای دی و فاصله بین صفحات پلاریزه نصبت به منشور ها و لامپ ها. بنابر این هر ایرادی که باعث می شود این فاصله به هم بخورد باعث ایجاد اشکال در نور بک لایت و در نتیجه تصویر تلویزیون از جمله نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ می شود.

به هم خوردن فاصله بین لامپ ها و صفحات پلاریزه به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بی افتد از جمله:

  1. شکستن پایه های نگه دارنده صفحات
  2. عدم دقت لازم در تعمیر تلویزیون
  3. عدم تنظیم درست این بخش تلویزیون
  4. کهنه شدن لامپ های ال ای دی تلویزیون

شما می توانید برای حل مشکل  ظاهر شدن نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ با خیالی آسوده تعمیر تلویزیون خود را به سرویس کاران ماهر و آموزش دیده نمایندگی سامسونگ نماسرویس بسپارید.

ظاهر شدن نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ
ظاهر شدن نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ

تعمیر لکه های سفید و نقاط نورانی در تصویر تلویزیون سامسونگ

همان طور که اشاره کردیم معمولا در خرابی های مربوط به تصویر تلویزیون از جمله نقاط نورانی و لکه های سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ باید بک لایت تلویزیون سامسونگ مورد بررسی قرار گیرد.

ابتدا باید لامپ های بک لایت مورد بررسی قرارگیرند. از آنجا که همه لامپ های بک لایت از یک جنس هستند و دارای عمر یکسان می باشند و از طرفی به یک میزان کار کرده اند اگر یکی از آنها در اثر پایان یافتن عمر سوخته باشد یا آسیب دیده باشد همه لامپ ها در معرض آسیب هستند اما اگر بقیه لامپ ها کاملا سالم باشند می توان فقط لامپ های آسیب دیده را تعویض یا تعمیر کرد.

گاهی هم به دلیل کیفیت پایین لامپ ها و احتمال خرابی مجدد باید بک لایت کلا تعویض گردد.

همچنین تجدید چسب لامپ های بک لایت در تلویزیون های سامسونگ باعث می شود چسب، حرارت تولید شده توسط لامپ های ال ای دی بک لایت را بهتر انتقال دهد تا هم استهلاک این بخش کاهش یابد هم چسب منشور ها باز نشوند.

شما باید در انتخاب مرکز مربوطه برای تعمیر تلویزیون خود دقت فرمایید تا هم تعمیر تلویزیون شما به نحو احسن انجام شود و هم نقص جدیدی به آن اضافه نشود. بنابراین می توانید با خیال آسوده از مهارت و تخصص تعمیرکاران حرفه ای و آموزش دیده نمایندگی سامسونگ نماسرویس بهره ببرید.

تلفن تماس ما:66382329-66863221

برای تعمیر تلویزیون خود با شماره نمایندگی 66382329-66863221  تماس حاصل فرمایید

در صورت ثبت سفارش به صورت آنلاین از تخفیف 15 درصدی بهرمند گردید.

دسته‌ها

می توانید این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

بک لایت چیست 6 نکته خرابی بک لایت
تاخیر در روشن شدن تلویزیون سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست